Pracovní rukavice

Rukavice by měly být nedílnou součástí výbavy pro kažnou manuální práci. Naleznete zde rukavce vhodné pro lehké i namáhavé práce nebo spesifické profese vyžadující vysokou ochranu před mechanickými, tepelnými a chemickými riziky nebo elektrostatickým výbojem. Rukavice umožňují pohodlnou a bezpečnou práci ve všech podmínkách. 

Pracovní rukavice

Existuje 110 produktů.

Zobrazení 1-12 z 110 položek

Aktivní filtry

OCHRANNÉ RUKAVICE

Rukavice by měly být nedílnou součástí výbavy pro každou manuální práci. V našich kolekcích jsou rukavice vhodné pro specifické profese vyžadující vysokou ochranu před mechanickými, teplotními a chemickými riziky, nebo elektrostatickým výbojem. Vlastnosti rukavic umožňují pohodlnou a bezpečnou práci ve všech podmínkách. Všechny musí splňovat základní normu. Vždy dbejte na správný výběr rukavic. Uchráníte tím bezpečně nejen své dlaně a prsty, ale třeba i celé předloktí či paži. V našem sortimentu dále můžete naleznout rukavice od předních evropských značek Ansell a Mapa.

Náš sortiment rukavic nabízí dokonalou ochranu nejen proti zašpinění, ale co je největší výhodou, tak si snadno dokáží poradit například v chladném, vlhkém nebo chemickém prostředí. Náš záměr je poskytnout našim zákazníkům dokonalou ochranu, výborný cit a skvělý úchop nejen při práci.

Samozřejmostí je naše široká nabídka rukavic, které oplývají velkou možností využití. Poskytujeme až 13 odlišných druhů rukavic. Využívané technologie při výrobě rukavic jde ruku v ruce s nejmodernějšími trendy, které jsou aktuálně na trhu. Již dávno neplatí, že pracovní rukavice jsou pouze tvořeny silnou vrstvou kůže a manipulace s nimi může být někdy poměrně obtížná.

Mezi oblíbený typ rukavic zákazníků lze třeba zařadit povrstvené rukavice, kdy námi nabízené povrstvení může být z materiálů jako polyuretan, nitril, latex, PVC a další.

Nedílnou součástí v naší nabídce rukavic jsou kombinované nebo kožené rukavice, které se hojně využívají ve stavebnictví nebo logistice. U nás si na své jistě přijdou zákazníci, kteří se setkávají s tepelnými riziky a svařováním.

V naší nabídce rovněž narazíte na textilní či jednorázové rukavice vhodné například pro domácnosti nebo jemné manuální práce.

V neposlední řadě máme v nabídce zimní rukavice vhodné do chladného prostředí nebo volný čas.

Důležitými podmínkami pro nákup kvalitních rukavic je zjištění rizik na pracovišti, potřebná délka rukavice a v neposlední řadě stanovit si úroveň ochrany na základě příslušné evropské normy EN.

Kategorie rukavic

Stejně jako ostatní sortimenty obuvi, oděvů nebo ochranných pracovních pomůcek, tak i rukavice se dělí na určité kategorie, které podléhají evropským normám.

Kategorie 0 – rukavice nemusí splňovat žádnou normu a nejsou na ně klady žádné speciální nároky.

Kategorie 1 – EN 420 - základní norma pro hygienická rizika, které určují, zda nejsou rukavice zdravotně nezávadné.

Kategorie 2 – EN 388 - pod piktogramem nalezneme vždy čísla od 0 do 5, značí odolnost rukavice proti oděru, řezu, trhání, propíchnutí, dále se značí písmenem A až F odolnost proti řezu dle EN ISO, kdy písmenko F udává nejvyšší možnou odolnost, nakonec je ochrana proti nárazům, která nám říká, zda daný typ rukavice v testu USPĚL (P) a NEUSPĚL (bez označení). Pokud se pod piktogramem objeví písmeno X znamená to, že test nebyl proveden nebo není relevantní.

Kategorie 3 – EN 374 – tato norma značí chemickou ochranu, která se dále člení:

Základní ochrana – rukavice odolné proti penetraci (pronikání)

Specifická ochrana – rukavice odolné proti penetraci (pronikání), testy permeace (propustnost). Pod piktogramem se nachází určitá písmena, kde každé písmeno označuje určitou chemickou látku, proti které je rukavice odolná. Aktuálně je k dispozici až 18 testovaných chemikálií.

Ochrana proti mikroorganismům (bakterie, houby a viry)

Vždy dbejte na správném výběru rukavic. Uchráníte tím bezpečně nejen své dlaně a prsty, ale třeba i celé předloktí či paži. V našem sortimentu dále můžete naleznout rukavice od předních evropských značek Ansell a Mapa.