Filtrovat podle

Kategorie

Kategorie

Velikost

Velikost

Barva

Barva

Značka

Značka

Cena

Cena

  • 5,00 Kč - 1 182,00 Kč

Materiály

Materiály

Normy

Normy

CAT

CAT

Velikosti

Velikosti

Sezóna

Sezóna

Délka produktu

Délka produktu

Reflexní doplňky

Reflexní doplňky

Pracovní rukavice

Rukavice by měly být nedílnou součástí výbavy pro kažnou manuální práci. Naleznete zde rukavce vhodné pro lehké i namáhavé práce nebo spesifické profese vyžadující vysokou ochranu před mechanickými, tepelnými a chemickými riziky nebo elektrostatickým výbojem. Rukavice umožňují pohodlnou a bezpečnou práci ve všech podmínkách. 

Pracovní rukavice

Existuje 110 produktů.

Zobrazení 1-12 z 110 položek

Aktivní filtry

OCHRANNÉ RUKAVICE

Rukavice by měly být nedílnou součástí výbavy pro každou manuální práci. V našich kolekcích jsou rukavice vhodné pro specifické profese vyžadující vysokou ochranu před mechanickými, teplotními a chemickými riziky, nebo elektrostatickým výbojem. Vlastnosti rukavic umožňují pohodlnou a bezpečnou práci ve všech podmínkách. Všechny musí splňovat základní normu. Vždy dbejte na správný výběr rukavic. Uchráníte tím bezpečně nejen své dlaně a prsty, ale třeba i celé předloktí či paži. V našem sortimentu dále můžete naleznout rukavice od předních evropských značek Ansell a Mapa.

Náš sortiment rukavic nabízí dokonalou ochranu nejen proti zašpinění, ale co je největší výhodou, tak si snadno dokáží poradit například v chladném, vlhkém nebo chemickém prostředí. Náš záměr je poskytnout našim zákazníkům dokonalou ochranu, výborný cit a skvělý úchop nejen při práci.

Samozřejmostí je naše široká nabídka rukavic, které oplývají velkou možností využití. Poskytujeme až 13 odlišných druhů rukavic. Využívané technologie při výrobě rukavic jde ruku v ruce s nejmodernějšími trendy, které jsou aktuálně na trhu. Již dávno neplatí, že pracovní rukavice jsou pouze tvořeny silnou vrstvou kůže a manipulace s nimi může být někdy poměrně obtížná.

Mezi oblíbený typ rukavic zákazníků lze třeba zařadit povrstvené rukavice, kdy námi nabízené povrstvení může být z materiálů jako polyuretan, nitril, latex, PVC a další.

Nedílnou součástí v naší nabídce rukavic jsou kombinované nebo kožené rukavice, které se hojně využívají ve stavebnictví nebo logistice. U nás si na své jistě přijdou zákazníci, kteří se setkávají s tepelnými riziky a svařováním.

V naší nabídce rovněž narazíte na textilní či jednorázové rukavice vhodné například pro domácnosti nebo jemné manuální práce.

V neposlední řadě máme v nabídce zimní rukavice vhodné do chladného prostředí nebo volný čas.

Důležitými podmínkami pro nákup kvalitních rukavic je zjištění rizik na pracovišti, potřebná délka rukavice a v neposlední řadě stanovit si úroveň ochrany na základě příslušné evropské normy EN.

Kategorie rukavic

Stejně jako ostatní sortimenty obuvi, oděvů nebo ochranných pracovních pomůcek, tak i rukavice se dělí na určité kategorie, které podléhají evropským normám.

Kategorie 0 – rukavice nemusí splňovat žádnou normu a nejsou na ně klady žádné speciální nároky.

Kategorie 1 – EN 420 - základní norma pro hygienická rizika, které určují, zda nejsou rukavice zdravotně nezávadné.

Kategorie 2 – EN 388 - pod piktogramem nalezneme vždy čísla od 0 do 5, značí odolnost rukavice proti oděru, řezu, trhání, propíchnutí, dále se značí písmenem A až F odolnost proti řezu dle EN ISO, kdy písmenko F udává nejvyšší možnou odolnost, nakonec je ochrana proti nárazům, která nám říká, zda daný typ rukavice v testu USPĚL (P) a NEUSPĚL (bez označení). Pokud se pod piktogramem objeví písmeno X znamená to, že test nebyl proveden nebo není relevantní.

Kategorie 3 – EN 374 – tato norma značí chemickou ochranu, která se dále člení:

Základní ochrana – rukavice odolné proti penetraci (pronikání)

Specifická ochrana – rukavice odolné proti penetraci (pronikání), testy permeace (propustnost). Pod piktogramem se nachází určitá písmena, kde každé písmeno označuje určitou chemickou látku, proti které je rukavice odolná. Aktuálně je k dispozici až 18 testovaných chemikálií.

Ochrana proti mikroorganismům (bakterie, houby a viry)

Vždy dbejte na správném výběru rukavic. Uchráníte tím bezpečně nejen své dlaně a prsty, ale třeba i celé předloktí či paži. V našem sortimentu dále můžete naleznout rukavice od předních evropských značek Ansell a Mapa.